Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя трудового навчання Трикуль Максима Леонідовича

Меню сайту
Пошук
Категорії розділу
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 59
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода

Каталог файлів

Головна » Файли » Уроки 5-6 класи » Уроки 5-6 класи

Елементи грамоти споживача.
19.01.2015, 22:15

Тема уроку: Елементи грамоти споживача.

Мета:

  • освітня: ознайомити  з організацією торгівельних мереж, навчити знаходити інформацією про товари та терміни придатності харчових продуктів, оцінювати споживчі якості харчових продуктів.
  • розвивати світогляд, побутову культуру;
  • виховувати повагу до традицій та культуру споживача.

Опорні поняття: споживач, права і обов’язки споживача, універмаг, універсам, супермаркет, торговельна мережа, консультант торгового закладу, куточок споживача, якість товару, повертання товару.

Обладнання: зразки пакувань промислових та продовольчих товарів широкого вжитку, мультимедійний комплекс, електронна презентація.

Тип уроку: комбінований.

План  уроку:

  1. Організаційна частина (2 хв.)

Рапорт чергового учня.

  1.  Актуалізація опорних знань учнів (фронтальна бесіда) (10-15 хв.)(мікрофон):

Що ви знаєте про торгівельні мережі та товари?

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів (2 хв.).

Сьогодні ми ознайомимось з правилами поводження в різних закладах торгівлі й обслуговування; навчимося правильно оцінювати споживчі якості продовольчих товарів та визначати терміни придатності цих товарів. Засвоївши матеріал уроку ви зможете стати самостійними споживачами товарів і послуг.

IV. Вивчення нового навчального матеріалу (доцільно проводити одночасно з лабораторно-практичною роботою).

1. Поняття "споживач" та "торгівельна мережа".

 Споживач – це громадянин, який має намір купити і використовувати товари (роботу, послуги) для особистих потреб.

Заходячи до магазину за різних потреб (придбати продукти, товари домашнього вжитку, одяг чи іграшки) ми стаємо споживачами товарів та послуг.

У ролі споживача ми опиняємось не тільки в магазині, а й у перукарні, в аптеці, у банку, театрі, навіть у школі ми виступаємо як споживачі освітніх послуг, які нам надає система освіти. В кожному такому закладі відбувається обмін товарами, послугами і грошима.

Універмагами називають магазини з торгівельними приміщеннями площею більш ніж 1500 м2 з асортиментом більш ніж 5 тис. найменувань не продовольчих товарів.

Універсам, супермаркет – магазин самообслуговування з торговим залом більш ніж 400 м2 та асортиментом більш ніж 5 тис. найменувань продовольчих та непродовольчих товарів.

Торговельна мережа – група продовольчих або непродовольчих магазинів для яких спільним є асортимент товарів, цінова політика та фірмовий стиль у зовнішньому оформленні.

2. Правила поведінки в громадських місцях.

 Усі перераховані заклади торгівлі й обслуговування – це громадські місця, а відвідування громадських місць потребує дотримання певних правил.

Які ж правила поведінки ми повинні знати, відвідуючи магазини?

Готуючись купити в магазині багато товарів, заздалегідь складіть список того, що треба придбати. Якщо збираєтесь придбати певний товар, зверніться до продавця чи консультанта, який відповість на всі ваші запитання. Звертатися до продавця потрібно виключно на «Ви»; подивіться на уніформу продавця: дуже часто на ній приколений бейджик  (табличка з ім’ям і прізвищем). Отримавши в продавця консультацію про товар, подякуйте за увагу.

Стоячи в черзі, не втручайтесь у розмову старших. Не привертайте до себе увагу пустими запитаннями. Коли вас про щось запитують, відповідайте чемно і чітко.

Немає нічого ганебного, якщо під час розрахунку в касі супермаркету у вас виявилась нестача грошей. Треба просто відмовитися від деяких покупок. Якщо загальна сума здалася вам завищеною, відійдіть у бік і терпляче перевірте чек.

3. Права споживача.

Окрім загальноприйнятих правил поводження у торгівельних закладах, є також права споживачів у стосунках з цими закладами. Так, споживачі під час придбання певних товарів (послуг) мають право на:

- захист своїх прав державою;

- належну якість продукції та обслуговування;

- безпеку продукції;

- потрібну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця);

- відшкодування шкоди (збитків, завданих неякісною продукцією);

- звернення до суду за захистом порушених прав.

Якщо придбаний товар виявився неналежної якості, продавець зобов’язаний замінити його на якісний товар чи повернути споживачі сплачені ним гроші.

Покупець має ще дуже важливе право, яке стосується тільки товарів не продовольчої групи: у разі виявлення у придбаному товарі якогось недоліку (наприклад, спортивний костюм має якісь швейні вади, не підходить за розміром, або навіть перестав подобатися його колір), то впродовж 14-денного терміну можна повернути його торговельному закладу з вимогою замінити на інших чи повернути сплачені гроші.

4. Пошук інформації про харчові продукти.

 Етикетка продуктів харчування та побутових товарів – це документ, який містить всю належну інформацію про даний товар.

Найбільш жорсткі вимоги висуваються перед змістом та його достовірністю на етикетках харчових продуктів. Етикетка харчових продуктів повинна містити таку обов’язкову інформацію:

- назву харчового продукту;

- склад харчового продукту із зазначенням кількості та вмісту складників (інгредієнтів);

- кількість харчового продукту у встановлених одиницях виміру;

- часові характеристики придатності харчового продукту;

- умови зберігання харчового продукту та інше.

 Лабораторно-практична робота: Визначення термінів придатності товарів продовольчої групи.

Вступний інструктаж:

Будь-які продукти можуть стати небезпечними для споживача, якщо скінчився їх термін придатності.

Термін придатності – це час, установлений виробником товару, протягом якого за умов правильного зберігання товар не втрачає свої якості.

Якщо ж ви прагнете вживати найсвіжіші продукти, то обирайте упаковки з відповідним маркуванням і, впевнившись, що зауважень до свіжості продуктів немає, товар можна нести до каси. Та перш ніж оплачувати обраний товар чи послугу, варто перевірити:

- відповідність названої продавцем ціни тій яка вказана в ціннику;

- якщо товар штучний – чи не пошкоджено упаковку;

- якщо товар ваговий чи правильно працюють ваги.

 В ході роботи учні обирають три-чотири упаковки від продовольчих товарів із запропонованих вчителем та виписують їх назви у відповідні розділи в таблиці. Для кожного товару визначають дату виготовлення та кінцевий термін споживання. В кінці роботи необхідно зробити висновок щодо залежності терміну придатності від виду товарів продовольчої групи.

VI. Заключна частина.

1. Підсумок уроку (рефлексія):

  • Як на вашу думку, чи досягли ми мети уроку?
  • Що нового ви дізнались сьогодні на уроці?
  • Чи змінять нові знання вашу поведінку у торгівельних закладах?

2. Оголошення оцінок та їх мотивація.

Домашнє завдання: Прочитати додаткову інформацію на стор. 238 підручника, замалювати в зошит умовні позначки на упаковці товару та підписати їх.

Категорія: Уроки 5-6 класи | Додав: TRIKUL
Переглядів: 2851 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Сайт учителя трудового навчання Трикуль Максима Леонідовича © 2025