1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
- До чергування у шкільній майстерні допускаються особи, що не мають медичних протипоказань та пройшли інструктажі з охорони праці.
- Черговий зобов'язаний:
- - виконувати правила внутрішнього розпорядку;
- - виконувати лише ту роботу, з якої отримав інструктаж і до якої допущений; не допускати в шкільні майстерні сторонніх осіб;
- - з'являтися у майстерні за 10 хвилин ПЕРЕД ПОЧАТКОМ уроків;
- - доповідати вчителю про стан справ у класі;
- - стежити за збереженням шкільного майна: парт, верстаків, столів, верстатів, стільців.
- Чергові по шкільній майстерні повинні стежити за порядком і дисципліною учнів, вимагати від них виконання правил внутрішнього трудового розпорядку.
2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.
- Чергові по шкільній майстерні обходять місця учнів, перевіряють, чи все відповідає загальному обліку та справності робочих пристосувань, токарних верстатів.
- Якщо виявлено якісь недоліки, чергові зобов'язані попередити про це вчителя.
- Чергові видають учням, за вказівкою вчителя, інструменти, згідно з нумерацією робочих місць, незавершені роботи, технічну документацію.
- Перед початком роботи на токарних верстатах перевіряють наявність і надійність кріплення захисних засобів і з'єднання захисного заземлення.
3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБІТ.
- Чергові учні слідкують за порядком у шкільній майстерні, не дозволяють бігати по майстерні, щоб запобігти можливим травмам, забезпечують організований вихід учнів на перерву.
- Допомагають учителеві роздавати (збирати) роздатковий матеріал, заготовки.
- Чергові слідкують за бережливим відношенням товаришів до шкільного майна.
- Чергові слідкують за безпечною роботою учнів.
4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.
- По закінченню роботи чергові збирають в учнів інструменти, перевіряючи їх справність (за зовнішнім виглядом), незавершені роботи, технічну документацію.
- Приймають від учнів робочі місця, перевіряючи чистоту, наявність і правильність укладки інструментів у планшети чи пенали.
- Після прибирання робочих місць учнями, чергові прибирають приміщення майстерні: обережно збирають сміття, витирають пил ганчіркою з підвіконь і полиць, ретельно витирають класну дошку.
- Провітрюють приміщення і доповідають про виконання робіт учителю.
5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ.
- У випадку аварії або ситуації, яка може призвести до аварії, нещасного випадку, робота припиняється, чергові забезпечують огородження небезпечної зони, повідомляють про небезпеку.
- До ліквідації аварії самостійно чергові не приступають.
- При нещасних випадках потрібно надати першу допомогу (долікарняну) потерпілому і вжити заходів із надання йому медичної допомоги.