Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя трудового навчання Трикуль Максима Леонідовича

Меню сайту
Пошук
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода

Метод випадковостей

Метод випадковостей - це метод, заснований на творчій пізнавальній активності винахідника в процесі розв’язання проблем. Автором метода випадковостей вважають Генріха Буша - американського винахідника і розробника методів технічної творчості.

Метою методу є вдосконалювання об’єкта за рахунок одер­жання великої кількості оригінальних модифікацій об’єкта з не­сподіваними властивостями.

Суть методу полягає в перенесенні ознак випадково обраних об’єктів на об’єкт, що вдосконалюється, який лежить ніби у фокусі перенесення й тому називається фокальним. Утворені незвичайні сполучення розвиваються шляхом вільних асоціацій.

Алгоритм дій при виконанні методу випадковостей:

  • Виділити об’єкт, що підлягає вдосконаленню. Випадковим об’єктом може бути як окремий предмет, річ, товар або послуга. При обранні фокального об’єкта визначте мету його вдоско­налення — це буде критерій, за яким потім відбиратимуть­ся ідеї.

  • Вибрати три-чотири випадкові об’єкти (відкривши будь-яку книгу або газету).

  • Виписати для кожного з них кілька характерних ознак (влас­тивостей). Краще використовувати випадкові слова з різних галузей: техніка, поезія, фантастика, явища природи, живі об’єкти та ін. При виборі властивостей слід уника­ти банальних означень. Вони властиві майже будь-якому об’єкту, тому високою є ймовірність того, що при асоціюванні з випадковим об’єктом вони не дадуть цікавого сполучення. Можна вибирати властивості, ознаки, які об’єкт виявляє іно­ді. Наприклад: лампочка — згасла, автомобіль — що буксує.

  • В результаті одержати нові сполу­чення. Нові сполучення розвити шляхом вільних асоціацій. При генерації нових ідей на основі отриманих словосполучень важливо розвивати ланцюжки асоціацій, давати кілька варі­антів відповідей на запитання: «Що це може бути?», «Де це можна використати?», «Кому це потрібно?».

  • Зафіксувати всі цікаві ідеї.

  • Відібрати найкращі ідеї і змодифікувати їх.
Вхід на сайт
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Сайт учителя трудового навчання Трикуль Максима Леонідовича © 2025