Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя трудового навчання Трикуль Максима Леонідовича

Меню сайту
Пошук
Категорії розділу
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода

Каталог файлів

Головна » Файли » Уроки 7-9 класи » Уроки 7-9 класи

Проста електрична схема. Умовне позначення на схемах
27.01.2015, 16:53

Мета: Сформувати поняття учнів про просту електричну схему, навчити розпізнавати і зображати умовні позначення на схемах, сформувати вміння складати прості електричні схеми, виховувати зацікавленість, точність при виконанні практичної роботи.

Тип заняття: ФЗВН

Обладнання, матеріали, інструменти:  роздатковий матеріал, плакати, електроконструктор

                                                             Хід заняття:

І.Організація класу.

ІІ. Вступний етап:   

  1. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань, та знань, які лежать в основі вміння.

1. Які пристрої називають електроарматурою?

2. Для чого призначені контакти?

3. Які контакти є на електричній лампі?

4. Які ти знаєш побутові однолампові світильники?

5. Назви основні побутові електронагрівальні прилади?

2. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Для того, щоб провести електропроводку і підключити світильники та електроприлади, необхідно мати план, або схему, їх проводки та підключення. Кожна схема передбачає умовні позначення. Сьогодні ви вивчите ці позначення та навчитеся складати прості електричні схеми.

     3. Повідомлення теми, мети та завдань заняття.

ІІІ. Основна частина:

  1. Вивчення нового матеріалу.
    1. Електричне коло.

Демонстрація електричного кола.

В електричному колі є джерело електричної енергії (акумулятор, батарейка) та споживач. Вони з’єднані між собою за допомогою електричних проводів. В колі можуть бути елементи керування: вимикачі, реле тощо. Споживач електричної енергії виконує корисну роботу: нагрівання, світіння, обертання, передача інформації.

Якщо коло розімкнути вимикачем то споживач перестане працювати, адже до нього не потрапляє електричний струм. Електричний струм – це потік електронів. Його можна порівняти з потоком струмка. Для роботи кола необхідно щоб струм не тільки підходив до споживача, а й відходив від нього.

Для зображення електричного кола на папері використовують умовні позначення елементів електричного кола (рис.)

  1. Первинне закріплення ( осмислення та встановлення об’єктивних зв’язків і залежностей в новому матеріалі):
  1. Для чого необхідні умовні позначення елементів електричного кола?
  2. Що нам дають електричні кола?
  3. Що потрібно для роботи електричного кола?

3. Вступний інструктаж до практичної роботи учнів:

- пояснення і показ трудових прийомів та операцій, якими мають володіти учні,  з обґрунтуванням кожної дії;

- ознайомлення з інструкційними картами;

- акцентування уваги на правила ТБ;

- закріплення та перевірка засвоєння учнями навчального матеріалу (відтворити показані прийоми, провести певні розрахунки, повторити технічні вимоги до якості роботи);

    4. Поточний інструктаж:

4.1 Цільові обходи робочих місць учнів:

     - перевірка організації робочого місця;

     - перевірка правильності виконання трудових прийомів;

     - перевірка правильності виконання трудових операції;

     - перевірка вміння користуватися технічною документацією, інструментами;

     - перевірка дотримування правил ТБ.

4.2 Індивідуальний інструктаж учнів.

4.3 Додатковий інструктаж при умові однакових помилок значною частиною учнів. 

  5.  Складання електричних схем на конструкторі та зображення їх у зошиті.

Найпростіше електричне коло.

         Складання електричного кола, яке складається з джерела живлення, електричної лампочки, вимикача, з’єднувальних провідників.

Порядок виконання роботи.

  1. Накресліть в зошиті схему електричного кола:
  2. З’єднайте через вимикач при допомозі провідників джерело живлення та електропатрон лампочки відповідно схемі.
  3. Поверніть важіль вимикача та замкніть коло.
  4. Провірте роботу кола.
  5. Розімкніть коло.
  6. Розберіть коло.

Запитання.

1. З яких елементів складається зібране вами електричне коло?

2. Назвіть матеріали які проводять та не проводять електричний струм.

3. З якою метою використовуються умовні позначення?

  6. Виставлення тематичних оцінок.

    ІV. Заключний інструктаж:

    - аналіз виконуваних робіт;

    - аналіз помилок, які найчастіше траплялися;

    - аналіз порушень трудової дисципліни;

    - аналіз виконання правил ТБ;

    - мотивація оцінок;

    - демонстрація найкращих робіт.

      V. Повідомлення теми та мети наступного заняття.

      VІ. Домашнє завдання: повторення

      VІІ. Прибирання робочих місць, прибирання майстерні.

Категорія: Уроки 7-9 класи | Додав: TRIKUL
Переглядів: 1776 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Сайт учителя трудового навчання Трикуль Максима Леонідовича © 2024